جاودانهها

کتاب تازیانه‌های سلوک رونمایی شد

جاودانه ها
کتاب تازیانه‌های سلوک رونمایی شد

کتاب تازیانه‌های سلوک رونمایی شد

همایش جاودانه‌ها با هدف نکوداشت مبارزان و مجاهدان پیش از انقلاب اسلامی همراه با رونمایی از کتاب «تازیانه‌های سلوک» خاطرات علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در سالن همایش‌های شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران و رئیس شورای فرهنگ عمومی تهران گفت: اصولاً انسان‌ها در تاریخ حیات خویش در معرض تحولات و تغییرات گوناگون و کاملاً متفاوت قرار دارند. شرایط مختلف زندگی، موقعیت‌های شغلی، دوران طفولیت و نوجوانی و جوانی و کهنسالی یا موقعیت‌های اجتماعی مانند دانش، مدرک، ثروت، مقام و صندلی نقش مهمی در تغییر انسان‌ها دارند. انسان‌هایی که بتوانند در ادوار مختلف زندگی بر اصول ثابت و استوار متعهد باشند و در چارچوب قوانینی معین حرکت کنند، انسان‌هایی متفاوت از دیگران هستند. دوران حیات شهید مدرس حکایت از این ثبات دارد. یا وقتی فضائل اخلاقی شهید بهشتی را مشاهده می‌کنبم، به این ثبات اعتقادی می‌رسیم. ایشان چه در دوران طلبی و چه آن زمان که به عنوان امام جماعت مسجد هامبورگ در آلمان حضور داشتند و یا آن زمان که رئیس دستگاه قضاء شدند، تزلزلی در شخصیت نداشتند.
آقای محمدعلی همایونی از دوستان دکتر آقامحمدی در همایش نکوداشت مبارزان و مجاهدان پیش از انقلاب بیان کرد: آشنایی بنده با آقای دکتر به دوران دبیرستان باز می‌گردد. دورانی که کشور دچار آشفتگی فرهنگی شده و کمونیست‌ها، بهائیت و انجمن حجتیه در همدان زیر سایه ساواک علیه دین کار می‌کردند.
در این دوران دکتر آقامحمدی و چند تن از دوستان برای مقابله با چنین جو سنگینی مؤسسه حضرت ولیعصر(عج) را تأسیس کرده و در قالب نمایش و نمایشنامه خوانی حقایق دین را به مردم تبیین می‌کردند.
وی از دکتر آقامحمدی به عنوان فردی متدین، مبارز، انقلابی و واعظ یاد کرد و اظهار داشت: شهامت ایشان مثال زدنی بود. برای نمونه علاوه بر چاپ پوستر، در مجالس مذهبی شرکت کرده و علیه ظلم حاکمیت سخنرانی می‌کردند.
بنده اگر بخواهم مهم‌ترین ویژگی دکتر آقامحمدی را بیان کنم این است که ایشان در تمام طول زندگی، مسیر مسلمانی را طی کردند.
حمید حسام، نویسنده کتاب «تازیانه سلوک» در ادامه این نشست گفت: زندگی با سوژه و راوی و حضور در خلوت او می‌تواند به بیان بهتر واقعیت کمک کند. در مراسم شهید خوش‌لفظ دکتر علی محمدی گفتند می‌خواهم خاطراتم را بعد از فوتم چاپ کنی. ایشان که بنا بود در هفتم تیر شهید شود، باقی می‌ماند تا راوی ماجرای انقلاب باشد. ایشان بنا ندارد از خود سخن بگوید که این مسئله، خاصیت تربیت‎‌یافتگان سربازان امام خمینی است.
بخش عمده‌ای از برنامه‌های این مراسم به نمایش کلیپ‌هایی با محوریت کتاب «تازیانۀ سلوک» و نیز معرفی شخصیت‌های برتر انقلاب اسلامی همچون مرحوم بانو دباغ، شهید آیت الله مدرس و شهید بهشتی اختصاص داشت. در انتهای این مراسم از این کتاب رونمایی شد.
کتاب «تازیانه های سلوک» خاطرات دکتر علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال‌های استبداد ستم‌شاهی تا پیروزی انقلاب اسلامی به قلم حمید حسام است که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و طی مراسم امروز رونمایی شد.