جاودانهها

هر فردی باید لااقل ۲۰۰ زندگی‌نامه بخواند و از آن‌ها درس بگیرد

جاودانه ها
هر فردی باید لااقل ۲۰۰ زندگی‌نامه بخواند و از آن‌ها درس بگیرد

هر فردی باید لااقل ۲۰۰ زندگی‌نامه بخواند و از آن‌ها درس بگیرد

همایش جاودانه‌ها با هدف نکوداشت مبارزان و مجاهدان پیش از انقلاب اسلامی همراه با رونمایی از کتاب «تازیانه‌های سلوک» خاطرات علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در سالن همایش‌های شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
دکتر علی آقامحمدی نیز در این مراسم گفت: من هیچگاه مایل نبودم حرف‌هایم در زمان حیاتم منتشر شود اما انگار من اصلا در برگزاری این مراسم و حتی انتشار کتاب، دخیل نبوده‌ام. با صراحت می‌گویم برای هیچکدام از کارهای انتشار کتاب و همین مراسم هم قدمی برنداشتم.
وی افزود: من هنوز کتابم را نخوانده‌ام و در یادداشت ابتدایی کتاب هم،‌ خط‌خوردگی‌هایی را می‌بینید. حقیقت بزرگی در میان بوده که ما فقط ابزار آن بوده‌ایم. آقای حمید حسام، جانباز بزرگی است که به همراه تعداد دیگری از جانبازان عزیز،‌ زحمت این پژوهش و نگارش این کتاب را کشیدند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.
راوی کتاب تازیانه‌های سلوک گفت: رزق ما به وسیله حضرت میکائیل تقسیم می‌شود و اگر کسی برای پست و مقام و پول بدود، باخته است! این کتاب، داستان زندگی یک آدم است، آن را بخوانید و به داستان زندگی خودتان برسید.
وی تصریح کرد: کار ما با تشکیل حکومت اسلامی تمام نمی‌شود و باید آنقدر کار کنیم تا به وضعیتی برسیم که همه به حضرت ولی عصر (عج) بگوییم،‌ ما آمدیم. باید از مادرم هم یاد کنم که همه وجودش را گذاشت تا من را پله پله به حقیقت دین نزدیک کند.
دکتر آقامحمدی گفت:‌ زندگی تجربی از زندگی آموزشی مهمتر است. باید وقتی با آدمی روبرو می‌شویم، حرف‌هایش را بنویسیم و ثبت کنیم و از آن درس بگیریم. من حتی در زندان هم از محکومین و قاتلین و … درس می‌گرفتم.
وی با اشاره به لزوم خواندن زندگی‌نامه‌ها گفت: هر آدمی باید لااقل ۲۰۰ زندگی‌نامه بخواند و از آن‌ها درس بگیرد. ما جانشین خداییم و آیا عملمان مطابق این جایگاه هست؟ ما وظیفه داریم کارهای خوبمان را از دید مردم پنهان کنیم و خدا هم چنین کارهایی را به دید مردم می‌رساند.
آقامحمدی افزود: باید با خدا باشیم و تا حضرت مهدی نیایند، باید در راه باشیم و بحنگیم. انقلاب ما انقلابی است که حتما به نتیجه می‌رسد. باید نجات مردم و کار برای مردم، جرو وظایف ما باشد.