جاودانهها

تازیانه‌های سلوک نشانگر تربیت دینی و حضور در مدرسه قرآن و عترت

جاودانه ها
تازیانه‌های سلوک نشانگر تربیت دینی و حضور در مدرسه قرآن و عترت

تازیانه‌های سلوک نشانگر تربیت دینی و حضور در مدرسه قرآن و عترت

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در مراسم نکوداشت جاودانه‌ها اظهار داشت: کتاب تازیانه‌های سلوک از آثار گرانبهایی است که در آن می‌توان تربیت دینی و حضور در مدرسه قرآن و عترت را به عینه مشاهده کرد.
وی در ادامه سخنان خود شهید آیت‌الله مدنی را از طراز انسان‌های طیبه مورد اشاره قرآن دانست و گفت: این جایگاه و شخصیت ثمره تربیت دینی و اعتقاد به اصول محکم قرآن و مدرسه اهل‌بیت(ع) است.
امام جمعه موقت تهران، دکتر آقامحمدی را تربیت یافته مکتب شهید آیت‌الله مدنی دانست و تصریح کرد: تربیت در چنین مکتبی سبب شده که دکتر آقامحمدی در صراط مستقیم ثبات قدم داشته باشد و در طی ۴۰ سال فراز و نشیب کشور در راه ولایت باشد.
وی اضافه کرد: دکتر آقامحمدی تا حیات امام راحل پیرو ایشان و پس از آن نیز در راه مقام معظم رهبری که راه امام در سخن، کلام، اندیشه و منطقشان تجسم یافته است، ثابت قدم مانده و طهارت روح و جان را حفاظت کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی با تأکید بر این‌که دکتر آقامحمدی شاگرد شایسته مدرسه شهید آیت‌الله مدنی هستند، گفت: اگر امروز شاهد ثبات قدم دکتر آقامحمدی و همچنین صفای باطنی ایشان هستیم به دلیل حضور در مکتب عارف،‌ عالم و فقیه شهید آیت‌الله مدنی است.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی پست و مقام را از دلایل تغییر انسان ها دانست و بیان داشت: انسان هایی که بتوانند در ادوار زندگی خویش به اصولی متعهد باشند، انسان های متفاوتی از دیگران هستند و خداوند متعال از آن ها به عنوان کلمه طیبه یاد می کند و نگاه دین نیز تربیت چنین انسانی است.
وی شهید آیت الله مدنی را از طراز انسان های طیبه مورد اشاره قرآن بیان کرد و گفت: این جایگاه و شخصیت ثمره تربیت دینی و اعتقاد به اصول محکم قرآن و مدرسه اهل بیت است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که خصائص اخلاقی در شخصیت شهیدان بهشتی و مدنی قابل مشاهده بود، تصریح کرد: این حقیقت روشن در زندگی تحول آفرین امام بزرگوار نیز کاملاً قابل مشاهده است.
وی ابزار داشت: شجاعت، سخاوت، ایثار، عشق به انسان ها، دغدغه هدایت افراد، تواضع و فروتنی در برابر همه، بی اعتنای به همه ذخایر دنیا در جان و روح امام خمینی(ره) عینیت یافته بود.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی تصریح داشت: عمل صالح اولیای الهی رمز حیات بشریت است. ما امروز در سفره عاشورا که بزرگترین عمل صالح است نشسته ایم.